Aankoopmakelaar
Omdat we een goede eerste indruk hadden van de woning en het in onze hét perfecte huis was, hebben we een aankoopmakelaar ingeschakeld. Deze tip kwam in eerste instantie vanuit onze hypotheekadviseur. Op het eerste moment vonden we dit weggegooid geld, maar toen we van het no cure, no pay concept hoorde hebben we besloten om het toch te doen. De aankoopmakelaar neemt het hele proces, van jou als koper, uit handen. Je geeft vooraf aan hoeveel je maximaal wilt bieden en of je met of zonder voorbehoud van financiering het huis wilt kopen. Wij hebben voor de tweede optie gekozen.


Zonder voorbehoud van financiering
Het was erg lastig om de keuze voor een bod zonder voorbehoud van financiering te maken.
Als je hiervoor kiest neem je geen ontbindende voorwaarde mee in het bod, wat betekent dat je na het tekenen van het koopcontract direct aan de nieuwe woning vastzit. Mocht je de woning dan toch niet kunnen betalen, dan betaal je een boete van 10% van de koopsom. Omdat wij ons goed hadden laten informeren en wisten wat we financieel aankonden durfden wij deze stap te nemen.
Wij hebben een huis gekocht
Na een aantal dagen in spanning gewacht te hebben, kregen we het verlossende telefoontje. Ondanks dat we niet de hoogste bieder waren, werd ons bod toch geaccepteerd! Dit had te maken met het feit dat we een bod zonder voorbehoud van financiering hadden gedaan, hierdoor kon de verkoper uitgaan van een bepaalde zekerheid. Zelf hadden wij dit niet zien aankomen. De tweede bezichtiging en direct raak! In eerste instantie was mijn gedachte ‘oh mijn god, we hebben al ons geld in een onzeker project gestoken’, maar dit veranderen al snel in blijdschap en positieve energie. We gaan ons appartementje waar we 4,5 jaar met plezier hebben gewoond nu echt verlaten voor het grote onbekende. Een mooie stap waar we heel veel zin in hebben, maar wat toch ook wel een beetje spannend is.
Nu we een huis gekocht hebben begint het de volgende fase. Wat moet er nog gebeuren? Gaan we verbouwen? Voor welke interieurstijl gaan we? In de volgende blog neem ik jullie mee in onze plannen voor de nieuwe woning. Stay tuned!
